PSG transfery

Paris Saint-Germain musi zrezygnować z kilku zawodników

Przed zarządem Paris Saint-Germain bardzo intensywne okienko transferowe. Jak podaje dziennik “L’Equipe”, klub ze stolicy Francji będzie zobowiązany do zarobienia 100 milionów kary. Nieuzbieranie takiej kwoty będzie wiązało się z naniesieniem na drużyny odpowiednich sankcji. 

Rok pełen wartościowych transferów 

Drużyna z Perc des Princes ma w swoim składzie samych utalentowanych piłkarzy. Jedynie w minionym roku klub ściągnął do siebie takich zawodników, jak Leo Messi, Achraf Hakimi, Sergio Ramos czy Gianluigi Donnarumma. Poza reprezentantem Maroko, pozostali gracze trafili do Paryża za darmo. Pomimo takich okoliczności, klub będzie musiał w styczniu uzbierać kwotę 100 milionów euro w transferach. Ma to na celu zrównoważenie wydatków Paris Saint-Germain. 

Kto opuści PSG w okienku transferowym 2022? 

“L’Equipe” podaje, iż w przypadku niezarobienia na transferach takiej kwoty, organizacja DNCG zastosuje odpowiednie sankcje wobec PSG. Warto wspomnieć, iż jest to organizacja, która odpowiada we Francji za kontrolę finansów klubów futbolowych. W najbliższych tygodniach można więc spodziewać się wielkich zmian w drużynie prowadzonej przez Mauricio Pochettino. 

Pogłoski donoszą, iż najbardziej zagrożony odejściem z PSG jest Mauro Icardi – ma to być transfer do Juventusu. Problem jednak tkwi w tym, iż Stara Dama bierze pod uwagę jedynie wypożyczenie Argentyńczyka. W grę nie wchodzi wykup zawodnika, ponieważ aktualni liderzy Ligue 1 potrzebują funduszy, by zrównoważyć budżet. Włodarze klubu ze stolicy Francji rozważają także pozbycie się Thilo Kehrera, Abdou diallo, Layvina Kurzawy oraz Juliana Draxlera.