Senegalczyk ponownie na celowniku paryżan

Paris Saint-Germain ma za sobą udane okienko transferowe. Tylko tego lata sprowadzili za darmo do klubu: Leo Messiego, Georginio Wijnalduma, Gianluigiego Donnarummę. Do klubu z Paryża dołączył również Sergio Ramos, ale ostatnie wydarzenia sprawiły, że hiszpański stoper nie zdoła szybko zadebiutować. Ramos doznał kontuzji i już teraz pojawiły się pogłoski o tym, że PSG sprowadzi dla niego alternatywę. Alternatywę, która może znacznie wydłużyć powrót do gry byłemu kapitanowi reprezentacji Hiszpanii i Realu Madryt.

Kontuzja Sergio Ramosa może sprawić, że Paris Saint-Germain wznowi zainteresowanie Kalidou Koulibaly, ponieważ Napoli wysłało wyraźny sygnał, że nie ma w klubie zawodnika, którego nie da się sprzedać. W związku z tą informacją europejskie media „oszalały” i zaczęły rozpisywać się na temat transferów niemal każdego zawodnika występującego w Napoli.

Ramos przybył jako wolny agent z Realu Madryt, ale kontuzja zahamowała jego wejście do zespołu przynajmniej na miesiąc. Mówi się również o tym, że kontuzja może przeciągnąć się nawet do dwóch miesięcy.

Mając to na uwadze, pojawiły się sugestie z La Gazzetta dello Sport, że Paris Saint-Germain ponowi propozycje transferu Kalidou Koulibaly’ego.

Partenopei nie dokonali w tym okienku transferowym żadnego transferu, zarówno do klubu, jak i z klubu, ale prezydent Aurelio De Laurentiis i trener Luciano Spalletti otwarcie oświadczyli, że wszyscy są dostępni za odpowiednią cenę.

W związku z tym może się okazać, że tuz przed rozpoczęciem sezonu Napoli sprzeda Koulibaly’ego. Środkowy obrońca z Senegalu jest wyceniany na 50 milionów euro, ale mówi się o tym, że oferta w wysokości 35 milionów euro powinna załatwić sprawę. Manchester United po raz kolejny wykazał zainteresowanie międzynarodowym środkowym obrońcą Senegalu, oferując 30 mln euro.

źródło: football-italia.net