Ujawniono datę debiutu Leo Messiego

Oczekuje się, że Lionel Messi zadebiutuje w Paris Saint-Germain 29 sierpnia w wyjazdowym starciu przeciwko Reims.

Po zeszłotygodniowym transferze Argentyńczyk odbył jedynie trzy treningi z nowym zespołem i mówi się o tym, że Messi nadal potrzebuje czasu, by dojść do pełnej formy i dyspozycji, której oczekuje od niego Mauricio Pochettino. Oprócz sagi transferowej, przygotowania do sezonu Messiego były już mocno opóźnione, ponieważ dotarł do finału i wygrał Copa America z Argentyną. Dlatego piątkowy mecz Ligue 1 na wyjeździe w Breście może być zbyt wcześnie, aby rozpocząć mecz, ale jest szansa, że ​​pojedzie z drużyną i potencjalnie pojawi się z ławki.

Leo Messi nie zdołał być gotowy, by wystąpić w zeszły weekend przeciwko Strasbourgowi. W związku z tym usiadł on na trybunach stadionu wraz z Neymarem.

Przed meczem Messi rozmawiał z mediami na wypełnionym po brzegi Parc des Princes, gdy nowe nabytki zostały zaprezentowane fanom: „To był dla mnie bardzo szczególny tydzień. Chcę podziękować wszystkim za przyjęcie, odkąd przybyłem do Paryża. Naprawdę niesamowite. Pochettino ma teraz do dyspozycji jeszcze większe bogactwo talentów po jednym z najbardziej sensacyjnych okien transferowych w historii futbolu.

Menedżer PSG został zapytany o to, jak zarządza kondycją Messiego i kiedy świat zobaczy go po raz pierwszy grającego w PSG: „Jeśli chodzi o to, kiedy możemy zobaczyć Leo; to jego drugi dzień treningu po miesiącu od kiedy on grał ostatni mecz na Copa America.

„Zrobimy to krok po kroku, poznamy się i sprawimy, że poczuje się dobrze i komfortowo, aby mógł zadebiutować, gdy będzie w pełni sprawny”.

źródło: sportbible.com