Skrzydłowy rozważa rozstanie się z PSG po zakończeniu sezonu

Wielu zawodników szykuje się do rozstania z Paris Saint-Germain w letnim okienku transferowym. Jednym z nich jest Julian Draxler. Niemiec pragnie wyjechać z reprezentacją na Mistrzostwa Świata w Katarze. W barwach PSG od dłuższego czau gra ogony, co nie oddziałuje pozytywnie na jego pozycję w kadrze. Draxler jest świadomy tego, że chcąc pojechać na mundial, musi poszukać klubu, gdzie będzie mógł systematycznie występować.

Siedzenie na ławce PSG jest niewarte czasu dla Draxlera

Wraz z dołączeniem do Paris Saint-Germain Linela Messiego, rywalizacja w ataku przybrała bardziej agresywny charakter. Draxler wyraźnie przegrywa rywalizację z Messim, Mbappe czy Neymarem. W dodatku w kolejce przed nim jest również Angel Di Maria oraz Mauro Icardi Niemiec jest świadomy tego, że chcąc grać regularnie i wystąpić w reprezentacji na mundialu, musi latem poszukać nowej drużyny.

Sytuacja meczowa Draxlera

W obecnym sezonie Draxler zagrał we wsztstkich spotkaniach łącznie niecałe 900 minut. Taka aktywność przełożyła się na dwie bramki i dwie asysty. To z pewnością zbyt mało, aby ubiegać się o miejsce w składzie reprezentacji prowadzonej przez Hansiego Flicka. Mimo wszystko Niemiec otrzymał ostatnio powołanie i wystąpił w cały spotkaniu przeciwko Izraelowi. Lewoskrzydłowy PSG rozpoczął współpracę z klubem w styczniu 2017 roku po odejściu z VFL za 36 milionów euro. Przez pierwsze dwa i pół roku był ważnym piłkarzem i systematycznie pojawiał się w pierwszym składzie. Z czasem jednak jego wartość zmalała, a w obecnym sezonie Niemiec stał się wyłącznie rezerwowym. Draxler twierdzi, że wciąż ma odpowiednią jakość do tego, aby pomóc zespołowi. Podkreśla, że nie odpuści i przekona trenera reprezentacji, że może mieć miejsce w tej drużynie.