Rozpad Paris Saint-Germain. Mauricio Pochettino ma kłopoty w zespole

Dziennikarze RMC Sport donoszą, iż w szatni nastąpił podział na dwa obozy. Ich zdaniem różnice między zawodnikami są zauważalne również na boisku. Przykładem są sytuacje sporne między drużyną przeciwną a zawodnikami Paris Saint-Germain. Gdy w czasie niedzielnego pojedynku dokonano faulu na Neymarze, wokół sędziego zebrało się minimum kilku kolegów z drużyny.  

Sytuacje, po których widać, że drużyna jest podzielona

Całkowicie inny obraz można było zaobserwować po faulu na Achrafie Hakimim. Powodem ponoć są relacje, jakie zawodnik utrzymuje z Kylianem Mbappe. Jak wiadomo, przyszłość francuskiego napastnika pozostaje sprawą, która wciąż jest nierozwiązana. Mbappe nie przedłużył umowy z PSG, nie podpisał również kontraktu z żadnym innym klubem. Mimo to media informują o porozumieniu z Realem Madryt. Oficjalne informacje w tej kwestii zostaną zapewne przekazane po aktualnym sezonie. 

Źródło bliskie Paris Saint-Germain poinformowało, iż napięcie między dwoma sytuacjami nieco zwiększyło się po ostatniej przegranej w Ligue 1. Media twierdzą, iż po spotkaniu z AS Monaco ekipa wracała do stolicy w pełnej ciszy. Żaden z piłkarzy nie próbował nawet znaleźć przyczyny, dla której PSG poległo w tym spotkaniu. 

Niełatwe wyzwanie dla Mauricio Pochettino

To będzie ciężkie zadanie dla Mauricio Pochettino. Szkoleniowiec musi zjednać szatnię oraz przyczynić się do tego, że zawodnicy zaczną ponownie walczyć o siebie na boisku. PSG ma jeszcze bezpieczną przewagę w Ligue 1. Niestety to jedyne rozgrywki, w których drezyna może sięgnąć po tytuł. Wcześniej paryżanie zostali wyeliminowani z Pucharu Francji. Posada Pochettino również jest kolejną niewiadomą. W mediach niejednokrotnie pisano, iż władze klubu mają zamiar rozstać się z Argentyńczykiem. Na jego posadę stawiano m.in. Antonio Conte z Tottenhamu Hotspur czy Zinedide’a Zidane’a, który parę lat temu trzykrotnie sięgnął z Realem Madryt po Ligę Mistrzów.