Spadek formy Leo Messiego. Argentyńczyk ponownie chybił rzut karny.

Kiedy Kylian Mbappe strzelił zwycięskiego gola dla PSG w meczu z Relem Madryt, Lionel Mesii w końcu odetchnął z ulgą. Argentyńczyk miał wpływ na rozstrzygnięcie losów spotkania PSG – Real Madryt wcześniej. Niestety chybił on rzut karny. Choć uznawany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w historii, obecnie Leo Mesii prezentuje się słabo. 

Słabe wyniki Messiego z rzutów karnych  

Jak na spektakularnego piłkarza — siedmiokrotnego zwycięzcę Złotej Piłki — Argentyńczyk wykonuje rzuty karne na bardzo słabym poziomie. Spoglądając w statystyki, można zauważyć, iż był to już 30. niewykorzystany rzut karny w karierze Leo Messiego.  

Zawodnik w tym czasie zdobył już z rzutów karnych 101 bramek, jego skuteczność osiąga poziom 77,1%. Jest to wynik dość niski, jak na prawdopodobnie najbardziej genialnego piłkarza w historii. 

Argentyńczyk wypada w tym aspekcie o wiele gorzej niż Robert Lewandowski, którego skuteczność wynosi 90,4%. Również Cristiano Ronaldo okazuje się lepszy, gdyż jego poziom określana jest na 83,1%. Ponadto tacy zawodnicy jak Max Krusc (96,9%), Fabinho (95,8%) oraz Olivier Giroud (95,7%) wypadają lepiej od Argentyńczyka. 

PSG – Real: czy lepiej byłoby, gdyby rzut karny wykonał ktoś inny? 

Spoglądając na obecnych na boisku zawodników, okazuje się, iż mimo wszystko niewielu kandydatów było lepszych na murawie od Messiego. Logicznym wyborem numer dwa wydaje się Kylian Mbappe, jednak on procent wykorzystanych rzutów karnych ma niewiele większy od Argentyńczyka – 81%. Jedynie w ostatnim roku stracił dwie „jedenastki”.