Thierry Henry na temat przyszłości Mbappe

Kylian Mbappe w dniu dzisiejszym zadebiutował na turnieju mistrzostw Europy. Jego zespół zmierzył się z trudnym rywalem. Na przeciw francuskiej reprezentacji wybiegli Niemcy. Obecni mistrzowie świata zdołali jednak wygrać z naszymi zachodnimi sąsiadami 1:0. Pechową bramkę dającą trzy punkty Francuzom zdobył Mats Hummels – obrońca reprezentacji Niemiec.

Jednak tuż przed pierwszym gwizdkiem dzisiejszego spotkania w wywiadzie, na temat Kylian Mbappe wypowiedział się Thierry Henry. Były piłkarz i jedna z największych gwiazd francuskiej piłki udzielił wypowiedzi na temat przyszłości swojego młodszego kolegi. Były napastnik Arsenalu został również poproszony o ocenienie obecnej linii ataku reprezentacji Francji. Mówimy tu o takich nazwiskach jak Olivier Giroud, Karim Benzema, Kylian Mbappe czy Antoine Griezmann.

Kylian to zawodnik, który potrafi zamienić porażkę w remis, remis w zwycięstwo, a czasami nawet porażkę w wygraną. Ma ogromny talent. Posiadanie takiego zawodnika w zespole jest czymś niesamowitym. Gra z głową. Jest niezwykle bystry na boisku. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że Kylian jest Francuzem. Tak ocenił Henry Mbappe. Legendarny piłkarz wystawił wspaniałą laurkę zawodnikowi, który w przyszłości ma szanse go przerosnąć.

22 – letni Mbappe jest zawodnikiem niezwykle pożądanym na rynku transferowym. Nic więc dziwnego, że raz po raz jego nazwisko wypływa wśród plotek i zawirowań transferowych. Zapytany o przyszłość Mbappe Thierry Henry odpowiedział:  Po pierwsze żywię wielki szacunek do Paris Saint-Germain. Osiągnęli wielkie rzeczy i rozmawianie o tym czy Mbappe zostanie na kolejny sezon czy odejdzie jest – moim zdaniem – nie fair względem klubu.

Cokolwiek Kylian chce osiągnąć, a wierzę, że są to wielkie rzeczy mam nadzieję, że to zrobi. Mam nadzieję też, że pozostanie jak najdłużej zdrowy i kontuzję będą go omijać. Kylian Mbappe jest specjalny.

źródło: psgtalk.com