Wysoka wygrana na inaugurację sezonu

Kibice piłki nożnej w końcu doczekali się startu nowego sezonu. Ostatnie półtora miesiąca obserwowaliśmy ruchy poszczególnych drużyn na rynku transferowy. Zastanawialiśmy się, które wzmocnienia poczynione przez zespół przyniosą oczekiwane rezultaty. Jak prawdziwe święto traktowaliśmy każdy mecz sparingowy, podczas którego mieliśmy okazję podziwiać naszych idoli. I w końcu udało się doczekać do rozpoczęcia rozgrywek ligowych. Początek sierpnia to okres kiedy większość lig europejskich startuje. Podobnie jest z ligą francuską. W swoim pierwszym meczu ligowy PSG pokazało jak duże ma ambicje na sezon 2022/23. Grający na wyjeździe paryżanie pokonali Clermont aż 5:0.

Mocny start

Przed meczem nikt nie miał wątpliwości, że faworytem spotkania będzie Paris Saint-Germain. Już od pierwszych minut spotkanie piłkarze drużyny z Paryża dominowali na boisku. Bardzo szybko udało im się wyjść na prowadzenie. W 9. minucie Sarabia podał do Messiego, ten zagrał na 14 metr, a Neymar silnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Clermont. Po kolejnych 15 minutach spotkania tablica wskazywała wynik 2:0 dla PSG. Tym razem na listę strzelców wpisał się Hakimi. Zawodnicy prowadzeni przez Christophe Galtiera nie zwalniali tempa. Jeszcze przed regulaminową przerwą zdobyli bramkę na 3:0. Neymar doskonale dograł z rzutu wolnego w pole karne, a strzałem głową Marquinios pokonał bramkarza Clermont Mory Diawa. Pierwsze 45 minut spotkania przebiegło pod dyktando PSG, które tylko raz pozwoliło rywalom na strzał na bramkę Donnarummy.

Dominacja do końca

Druga część spotkania tylko nieznacznie różniła się od pierwszej. PSG nieco zwolniło tempa, jednakże wciąż kontrolowało przebieg spotkania. Gospodarze byli tak przytłoczeni przez rywali, że w drugiej części meczu nie oddali nawet jednego strzału na bramkę rywali. Kibice natomiast mieli możliwość podziwiać dwie bramki strzelone przez Leo Messiego. W szczególności druga z nich mogła się podobać. Messi otrzymał krosowe podanie, znajdował się jednak w trudnej pozycji. Mimo to nie zastanawiał się długo i strzelił bramkę przewrotką. Za najlepszego piłkarza meczu uznać należy Naymara, który zaliczył 1 trafienie i 3 asysty. PSG kontra Clermont – 5:0.